Читайте такожУ новому числі газети ПОСТУП

Результати французьких виборів: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур | Фарс імені Мартиненка  | Співачку Лоліту не впустили в Україну, висадивши з потяга: подробиці і коментарі сторін  | Україна проти Росії: як розуміти рішення суду в Гаазі  | Кінець сміттєвої блокади Львова: чи стане де-юре де-факто?  | Про вибори на Донбасі та інтеграцію ОРДЛО у Росію  | В Японії опублікували рекомендації на випадок ракетного удару КНДР  | Скрипка, гетто, російськомовний Аваков і його ''подруга'' Захарова  | Мілітарізація сучасної Японії як нова віха глобального протистояння на Далекому Сході  | Представлені перші результати пошуку позаземного життя  | Жіночі халати як улюблений елемент домашнього гардеробу  | Затримання Мартиненка. Виборам бути?  | "Срібний" Київ і "золотий" Донецьк  | У США поліцейський оштрафував себе на 300 доларів за швидку їзду 


Архів


Основи вегетаріанства PDF Друк E-mail
Автор: rationalfeed.net   
18.06.2011 04:24

У наш неспокійний час, коли в купленій в магазині ковбасі, не виявлено м'яса, сміливо можна назвати будь-кого вегетаріанцем. Вегетаріанське харчування є різновидом загального харчування. Воно має свої особливості, які диктуються віком, статтю, способом життя і роботи людини, станом її здоров'я.

Так, в дитячому віці рослинна їжа є не основною, а підсобною, такою, що підсилює ефект продуктів тваринного походження. Проте надмірне споживання м'яса не приносить користі і дітям. Необхідним ефектом володіють молоко і молочні  продукти в поєднанні з овочами, фруктами, ягодами, хлібом.

Харчування дорослої людини залежить не тільки від віку, але і від кліматичних  умов, характеру праці. В умовах холодного клімату чисто вегетаріанське харчування малопридатне, а в умовах теплого – навпаки, повинно бути домінуючим. При фізично важкій роботі на холоді необхідні м'ясо, тваринні жири, зернові, але при цьому не можна забувати про овочі, особливо листяні, цибулю, часник. При фізично важкій роботі у спекотному кліматі надлишок м'яса чинить негативну дію на організм, підсилюючи його перегрівання. Крім того, в цьому випадку організму потрібно менше білка в порівнянні з аналогічною роботою на холоді, а вуглеводів більше, зокрема цукру, жири повинні бути переважно тваринного походження. Вуглеводи, затримуючи в організмі воду, охолоджують його і підвищують фізичну витривалість.

При малорухливому способі життя харчування повинно бути переважно вегетаріанським. Проте якщо робочі операції пов'язані з високою нервовою напругою, вони ефективніше виконуються за наявності в раціоні харчування м'яса. У тих, хто споживає м'ясо, рефлекторні реакції і емоційність виражені більшою мірою, вони не так швидко втомлюються, менше «зношуються», у меншій мірі схильні до нервово-психічних розладів і серцево-судинних захворювань унаслідок нервово-психічного перенапруження.

У літньому віці харчування більшою мірою повинно наближатися до вегетаріанського типу. Вірною ознакою необхідності переходу на таке харчування є стенокардія, надлишок ваги, початкові ознаки атеросклерозу. У літньому віці обмінні процеси сповільнюються, тому стимулювання їх м'ясом, алкоголем, кавою тільки прискорює процес старіння і скорочує термін життя, хоча створює видимість підвищення трудової і життєвої активності.

Об'ємність вегетаріанської їжі – надійна гарантія профілактики переїдання. Проте споживання надмірного обсягу їжі, нехай навіть малопоживної, створює певний дискомфорт, викликає відчуття тяжкості, що змушує скоротити ці обсяги і робити їду частішою. Часта їда важлива не тільки для нормального травлення і обміну речовин, але і для хорошого самопочуття і високої працездатності.

Певне значення продуктів щодо їди. На сніданок повинні використовуватися найбільш біологічно повноцінні продукти: сир, вершкове масло, яйця, боби, хліб, цукор, картопля, каші.

До складу другого сніданку краще включати фрукти, ягоди, печення, чай, каву.

Обід повинен містити продукти, які доповнювали б один одному. Недоцільно, наприклад, поєднувати борщ на перше з картоплею на друге. Одна із страв повинна бути круп'яною, інша – овочевою або бобовою. Бажано мати і четверту страву – у вигляді салату або вінегрету.

Полудень за набором продуктів приблизно відповідає другому сніданку.

Вечеря не повинна включати боби, ватрушки, здобу, пиріжки з капустою або картоплею. Перевагу потрібно віддати салатам і овочам.

Вегетаріанство – це особистий вибір кожної людини. Вибирайте, пробуйте, експериментуйте, але стежте за своїм самопочуттям і прислухайтеся до організму.

Організм людини повинен одержувати всі необхідні компоненти, робіть їжу різноманітнішою, якщо ви віддаєте перевагу вегетаріанському харчуванню.