Маківник

Маківник

Т і с т о:

700 г борошна, 50 г дріжджів, 200 г сметани, 200 г цукру, 5 жовтків, 200 г маргарину, 30 г вершкового масла, ванілін, цедра з 1 лимона.

На ч и н к а:

500 г маку, 200 г цукру, 1 ст. ложка меду, 50 г вершкового масла, цедра з 1 лимона, ванілін, 100 г ізюму, 1 ст. ложка троянди, протертої з цукром, або варення з вишень без сиропу, 2 ст. ложки мелених сухарів з булки, 2 білки, дріжджі.


До просіяного борошна додати маргарин, розчинені дріжджі, посікти ножем, щоб не було грудочок, влити жовтки, розтерті з цукром, ваніліном, цедрою з лимона, і сметаною замісити пухке тісто. Накрити і поставати в тепле місце, щоб тісто підійшло. Тоді перемісити, поділити його на дві частини і розкачати з них два коржі завтовшки 1,5 см, кожен з коржів змастити розтопленим вершковим маслом, накласти холодну начинку і закрутити в рулет. Викласти на змащений жиром лист, накрити і залишити, щоб тісто підійшло. Після чого змастити рулети білком, поколоти і пекти в нагрітій духовці (220°С) протягом 35 - 40 хв. Спечений маківник ще гарячим посипати цукровою пудрою з ваніліном або покрити будь-якою помадкою. Коли охолоне, нарізати на скибки завтовшки 2 см.

Начинку приготувати так: мак сполоснути .холодною водою, запарити кип'ятком і поставити в тепле місце для набухання. Після чого викласти на сито, щоб стекла вода, і розтерти в макітрі або тричі змолоти на м'ясорубці. Тоді вимішати з цукром, ваніліном, цедрою з лимона, викласти в посуд з розтопленим маслом і медом, поставити на повільний вогонь, весь час помішуючи. В охолоджену масу додати подрібнені дріжджі, варення або троянду, протерту з цукром, ізюм, мелені сухарі, білки і все добре вимішати.