Пампушки домашні

Пампушки домашні

1кг борошна, 150 г дріжджів, 0,5 л молока, 200 г цукру, 200 г маргарину, 8—10 жовтків, 1 ст. ложка коньяку або спирту, 2 ст. ложки мелених сухарів, ванілін, цедра з лимона і апельсина, 400 г джему або вишень з варення без сиропу чи троянди, протертої з цукром.

Дріжджі розім'яти, додати 2 ст. ложки теплого молока, 1 ст. ложку цукру і поставити в тепле місце, щоб почали бродити. Маргарин розтерти з цукром, ваніліном, цедрою з лимона і апельсина, додати по одному жовтки і продовжувати розтирати до утворення однорідної маси.

Коли дріжджі почнуть бродити, влити їх у приготовану масу, додати тепле молоко, коньяк або спирт, всипати просіяне (борошно кімнатної температури і замісити пухке тісто. Місити довго, доки тісто не відставатиме від рук і не стане еластичним. Тоді його накрити, щоб підійшло, і потім перемісити рукою, змащеною жиром. Дати тісту ще раз підійти, тоді частину його викласти на посипану борошом дошку, розкачати корж - завтовшки 1,5 см, склянкою позначити кола до половини коржа.

У центр кожного кола покласти джем, вимішаний з меленими сухарями, щоб під час смаження не витікав, або варення з вишні без (сиропу чи троянду, протерту з цукром, накрити другою половиною тіста і склянкою вирізати пампушки. Складати їх на дошку, посипану борошном, накрити марлею і поставити в тепле місце, щоб підійшли. Налити в посуд олії або розтопленого смальцю і поставити на вогонь. Жиру для смаження потрібно стільки, щоб пампушки плавали в ньому. Для проби кинути шматочок тіста. Якщо воно спливе і почне рум'янитися,— жир гарячий, і пампушки можна смажити. Пампушки слід класти у жир верхом донизу, злегка притискуючи, щоб вийшло повітря.

Посуд відразу накрити кришкою. Коли низ пампушок зарум'яниться, їх слід обережно перевернути виделкою і посуд більше не накривати. Тоді навколо пампушки утвориться білий обруч. Смажити треба на невеликому вогні, щоб пампушки всередині не були сирі. Смажені пампушки вибрати на промокальний папір, щоб увібрав зайвий жир, посипати цукровою пудрою з ваніліном і тримати в теплому місці.

До пампушок подати гарячий чай.